1676214531383

آیا شما هم از بیماری دیابت رنج می برید؟ آیا از خواص معجزه آسای عسل طبیعی برای دیابت شنیده اید؟ حتما شما هم شنیده اید که عسل طبیعی برای بیماران دیابتی می تواند مفید واقع شود. اما بیایید ببینیم که این موضوع چقدر صحت دارد. آیا با خوردن عسل دیابت درمان می شود یا اینکه این موضوع کاملا اشتباه است؟! با ما همراه باشید تا این موضوع را بطور کامل بررسی کنیم و به معرفی عسل های مخصوص دیابت بپردازیم.

دیابت چیست؟

زنبور زرد

دیابت یک بیماری مزمن است که در آن سطح قند (گلوکز) در خون بیش از حد افزایش می یابد. افزایش گلوکز به علت نقص در تولید یا عملکرد هورمون انسولین، که برای کنترل قند خون مهم است، اتفاق می افتد. دیابت می تواند عوارض جدی برای سلامتی ایجاد کند و نیاز به مدیریت مناسب، تغذیه صحیح و در صورت لزوم دارو دارد. به همین دلیل است که به عسل هایی که گلوکز پایین و فروکتوز بالا و نیز ساکارز زیر ۲ درصد دارند، عسل های مخصوص افراد دیابتی می گویند.

بگذارید همین جا بگوییم که درمان دیابت با عسل طبیعی کاملا غیر ممکن می باشد. زیرا دیابت اصلا درمان نمی شود! بنابراین، با مصرف عسل فقط می توان آن را کنترل و از مبتلا شدن به آن پیشگیری کرد.

موارد منع مصرف عسل طبیعی

اگر به نکات زیر توجه نشود، مصرف عسل برای افراد مبتلا به دیابت می تواند مشکلاتی ایجاد کند:

افزایش قند خون

عسل یک محلول فوق اشباع قندی است که حاوی قندهای طبیعی مانند فروکتوز، گلوکز و ساکارز می باشد. مصرف بیش از اندازه عسل می تواند برای افراد دیابتی مشکل ساز شود.

عسل جایگزین دارو نیست

عسل نباید بجای داروهای مقرر توسط پزشک در درمان دیابت استفاده شود.

دیابت شدید

معمولا افرادی که مبتلا به دیابت شدیدی هستند، از مصرف ماده هایی که حاوی قند باشند منع می شوند. پس نباید فراموش کرد که عسل هم در هر صورت دارای قند فراوانی می باشد و در دیابت های شدید باید با مشورت و اجازه پزشک مصرف شود.

پیش گیری از دیابت با
مصرف عسل طبیعی

فردی که دارای بیماری دیابت می باشد، نمی تواند هر نوع عسلی را مصرف کند. این مورد می تواند بسیار خطرناک باشد! توجه داشته باشید، افرادی که از این بیماری رنج میبرند، فقط مجاز به مصرف عسل هایی با گلوکز کمتر، فروکتوز بیشتر و ساکارز زیر 2 درصد می باشند.

این توصیه به دلیل این است که افراد دارای بیماری دیابت، میزان گلوکز بالایی را در بدن خود دارند و مصرف عسل با گلوکز بالا می تواند برای آنها خطرناک باشد.

عسل دیابتی چیست؟

اصلا عسل دیابتی یعنی چه؟ در واقع به عسل هایی که مخصوص افراد دیابتی می باشند، عسل دیابتی می گویند. اما این عسل ها چه ویژگی هایی دارند که آنها را از عسل های دیگر متمایز کرده؟ طبیعتا این عسل ها دارای قند پایینی می باشند؛ اما ماجرا به همینجا ختم نمی شود! عسل های دیابتی دارای گلوکز پایین و فروکتوز بالایی می باشند.

همچنین، عسل های مخصوص دیابت ساکارز زیر 2 درصد و پرولین بالایی دارند. بنابراین به عسلی که این ویژگی ها را داشته باشد عسل دیابتی می گویند.

چه کسانی به دیابت مبتلا می شوند؟

دیابت می تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد، اما عوامل زیر ممکن است افراد را در برابر ابتلا به دیابت آسیب پذیرتر می کنند:

بنابراین، حفظ یک سبک زندگی سالم و کنترل عوامل خطر می تواند به ما کمک کند تا ابتلا به دیابت به حداقل برسد یا حتی جلوگیری شود.

تمامی عسل های مجموعه هاجر عسلی طبیعی هستند و همگی داری ساکارز زیر دو درصد هستند و‌ می‌تونید با خیال راحت تهیه کنید.

سوالات متداول

بله، اما باید با مشورت پزشک این کار را انجام دهند و به این نکته توجه داشته باشند که عسل هایی را می توانند استفاده کنند که دارای ساکارز زیر 2 درصد و پرولین بالا هستند. در واقع مصرف عسل های دیابتی که گلوکز پایین و فروکتوز بالایی دارند برای این افراد توصیه می شود.
در واقع به عسل هایی که مخصوص افراد دیابتی می باشند، عسل دیابتی می گویند. عسل های دیابتی دارای گلوکز پایین و فروکتوز بالایی می باشند. همچنین، عسل های مخصوص دیابت می توانند دارای ساکارز زیر 2 درصد و پرولین بالایی باشند.
در بین عسل هایی که برای بیماران دیابتی توصیه می شوند، عسل چند گیاه ارگانیک و عسل کوهستان ارگانیک از محبوب بالایی برخوردارند. همچنین، عسل آویشن طبیعی، عسل گون گز و عسل طبیعی کنار نیز از دیگر عسل های دیابتی هاجر عسلی هستند.
به طور کلی افرادی که دارای بیماری دیابت هستند می تواند 1 تا 2 قاشق عسل دیابتی در روز مصرف کنند.
بهترین راه برای کنترل کردن قند خون استفاده از محصولاتی مانند گرده گل و قرص بره موم می باشد که به این افراد در تنظیم قند خون کمک می کند.
1676214531383

سخن پایانی

در مجموع، عسل طبیعی می تواند برای پیشگیری از دیابت و کنترل آن مفید باشد! اما نحوه مصرف، نوع عسل، شدت بیماری و نوع دیابت در آن دخیل است و تعیین کننده میزان و نحوه تاثیرگذاری آن می باشد. لازم به ذکر است که عسل مصرفی حتما باید طبیعی باشد! همانطور که می دانید، عسل های تقلبی در بازار بسیار زیاد شده اند و یافتن عسل طبیعی را دشوار کرده اند. فروشگاه محصولات زنبور هاجر عسلی با چهل سال سابقه، ارائه برگه آزمایش و 7 روز ضمانت بازگشت کالا، این اطمینان را به شما می دهد که عسل خریداری شده کاملا طبیعی بوده و ذره ای افزودنی نخواهد داشت!