نکات نگه‌داری گرده گل

در مقطعی از زندگی، همه در مورد گرده زنبورعسل شنیده اند، اما خیلی ها نمی دانند چگونه آن را ذخیره کنند. گرده زنبور عسل پودر زرد طلایی است که زنبورها از گل ها جمع آوری می کنند و در سبدهای گرده روی پاهای عقب خود ذخیره می کنند. گرده زنبور عسل باید به روش خاصی نگهداری شود تا تازه بمانند. برخلاف عسل، در صورت نگهداری نادرست این محصول، احتمال خراب شدن آن وجود دارد. بنابراین ما هر آنچه را که می دانیم در مورد نکات نگهداری گرده گل و محصولات زنبورعسل در سایت برای شما بازگو می کنیم.

چگونه گرده گل را نگهداری کنیم؟

گرده زنبور عسل بهتر است در یخچال نگهداری شود یا فریز شود. گرده هایی که هنوز توسط زنبورها به عسل تبدیل نشده یا در کندو تخمیر نشده اند، اگر در دمای اتاق باقی بمانند، پوسیده می شوند. همین طور اگر به مدت طولانی در دمای اتاق نگهداری شوند، ممکن است محتوی آلاینده های هوا شوند.
نگهداری گرده گل در یخچال در ظروف شیشه‌ای مات و محکم در بسته از خراب شدن آن جلوگیری می‌کند و اجازه می‌دهد تا کمی بیش از یک سال بتوانید از آن استفاده کنید. حال اگر این گرده در دمای اتاق بماند، کیفیت خود را تنها برای چند هفته حفظ می کند. بافت و طعم گرده تنها در حالت نگهداری مناسب خود را حفظ می کنند.
در طبیعت، زنبورها نیز راهی برای ذخیره گرده در کندوهای خود دارند. آنها از گرده برای تهیه عسل استفاده می کنند. زنبورها از فرآیندهای مختلفی برای تولید گلوله های گرده بهره می برند. به همین ترتیب است که عسل با طعم های متفاوتی وجود دارد….

آن را در جای خنک، تاریک و خشک نگه دارید.

گرده تازه معمولاً حاوی 10 تا 12 درصد آب است، در حالی که رطوبت گرده خشک حدود چهار درصد است. تخمین زده می شود که خشک شدن در آفتاب ممکن است به دلیل اکسیداسیون آنتی اکسیدان ها، قدرت و ارزش غذایی گرده را تا 50 درصد کاهش دهد. در نتیجه، بهترین راه برای حفظ گرده پس از جمع آوری، منجمد کردن آن بلافاصله پس از برداشت است.
بهترین روش بعدی نگهداری در یخچال خواهد بود. هنگام نگهداری گرده از طریق خشک کردن، ترجیحاً گرده را در دمای حدود 86 درجه فارنهایت (30 درجه سانتیگراد) خشک و در تاریکی نگهداری کنید.

انقضای گرده گل چقدر است؟

وقتی صحبت از تاریخ انقضا، بسیاری می‌گویند که گرده ، اگر به‌ درستی برداشت، تصفیه و ذخیره شوند، حداقل برای ۳ تا ۴ سال نباید خراب شود. اما نکته اینجاست که با گذشت زمان گرده، ارزش غذایی خود را از دست می دهد. پس بهترین زمان استفاده از آن تا یکسال است.

گلوله های گرده گل چگونه ساخته و برداشت می شوند؟

هر روز در طول بهار، تابستان و اوایل پاییز، زنبورهای عسل کارگر به جمع آوری گرده از هزاران گل می پردازند و در این فرآیند مقداری از گرده را نیز به مکان های مختلف انتقال می دهند. بیشتر زنبورها همچنین سبدهای گرده روی پاهای خود دارند و در آنجا گرده به صورت فشرده ذخیره می شود تا به کندو بازگردانده شود. زنبورداران یک تله گرده را در نزدیکی کندو قرار می دهند و از زنبورها می خواهند قبل از ورود به خانه خود از سوراخ های کوچک بخزند. در این فرآیند، گلوله های گرده خود را می ریزند که می تواند در سینی زیر تله جمع شود. زنبورها می توانند با گرده هایی که در نهایت به کندو می رسند، کارهای زیادی انجام دهند. آنها عمدتاً از آن برای پرورش نوزادان خود استفاده می کنند که برای زنده ماندن و رشد به پروتئین نیاز دارد. مقداری از گرده توسط زنبورها تخمیر می‌شود تا طراوت خود را حفظ کند و غذای اضافی تولید کند که در مدت زمانی که نمی‌توانند از کندو خارج شوند، ماده غذایی مهمی به حساب می آید. همچنین به عایق بندی و محافظت از کندو نیز کمک می کند.