ژل رویال چیست؟ 17 خاصیت معجزه آسا ژل رویال

آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا ملکه زنبور عسل‌ بسیار بیشتر از سایر زنبورها عمر می‌کند؟ پاسخ این پرسش مهم در تغذیه این نوع زنبور نهفته است. ژل رویال مهم‌ترین ماده‌ای بوده که ملکه زنبور عسل در طول عمر خود استفاده می‌کند و به همین دلیل توانسته است به میزان عمر بالایی دست پیدا کند.

جالب است بدانید به دلیل همین ویژگی خاص از ژل مخصوص رویال با نام اکسیر جوانی نیز یاد می‌شود. به طور کلی باید بیان کرد که این نوع ژل از ویژه‌ترین و جذاب‌ترین مواد طبیعی به شمار می‌آید که با خرید ژل رویال و مصرف آن می‌توانید از انبوه خاصیت‌های مفیدش بهره‌مند شوید.

این ژل با داشتن خواص بی‌نظیر به یک ماده مهم برای بسیاری از کاربران تبدیل شده است؛ اما برخی از افراد نیز هنوز با ژل مدنظر و مزایای استفاده از آن آشنایی ندارند. با ما همراه باشید تا به صورت جزئی در مورد ژل ویژه رویال با شما عزیزان صحبت کنیم و اطلاعات مناسبی را در این زمینه ارائه دهیم.

عکس ژل رویال
ژل رویال یا ژل سلطنیتی که یکی از محصولات زنبور عسل است

ژل مخصوص رویال چیست؟

به راستی ژل رویال چیست؟ این مورد از جمله مهم‌ترین پرسش‌هایی است که در ابتدای مطلب باید بدان بپردازیم. به طور کلی می‌توان بیان کرد که ژل رویال یک نوع ماده طبیعی حاصل از فعالیت‌های زنبور عسل است. استفاده از ژل خاص رویال سابقه دور و درازی دارد به نحوی که در کشور ما از سال‌ها پیش مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفته است و در زبان فارسی به آن شاه ‌انگبین نیز گفته می‌شود.

از مشخصه‌های اصلی این ژل می‌توانیم به رنگ زرد آن اشاره کنیم. طعم این ژل برخلاف خود عسل شیرین نیست و رو به ترشی دارد. این محصول در کندوی زنبورها اکثراً به منظور تغذیه ملکه به کار برده می‌شود؛ اما در بعضی از موارد برای تغذیه نوزادان موجود در کندو نیز از آن استفاده می‌کنند.

پس از مشخص شدن خواص بسیار مناسبی که این ماده برای بدن دارد، بسیاری از شرکت‌های مختلف به سمت بهره برداری از آن رفتند. امروزه کاربران به راحتی امکان خریداری ژل رویال مدنظر خود را دارند و مشکلی در این رابطه وجود ندارد. پیش‌بینی‌ها حاکی بر آن است که محبوبیت این نوع ژل ویژه در سال‌های آینده افزایش پیدا خواهد کرد و کاربران بیشتری به سمت آن کشیده می‌شوند. این ژل هم برای آقایان و هم برای بانوان مفید است؛ اما باید به شکل مناسب و کاملاً صحیح مورد استفاده قرار بگیرد.

برای تهیه و خرید ژل رویال هاجر عسلی، فروشگاه هاجر عسلی را ببینید

ژل رویال
ژل رویال هم برای بانوان و هم برای آقایان خواص بیشماری دارد

ژل مخصوص رویال چیست و چگونه تهیه می‌شود؟

به منظور پاسخ بدین سؤال که ژل رویال چیست و چگونه تهیه می‌شود، باید به موارد مختلفی اشاره کنیم تا بتوانید به درک مناسبی در این زمینه دست پیدا کنید. به طور کلی می‌توان بیان کرد که این ژل با کمک دو روش متفاوت به تولید می‌رسد.

هر یک از این روش‌ها در شرایط خاص توسط زنبورداران مورد استفاده قرار می‌گیرند تا بتوان ژل رویال را به شکل کاملا استاندارد و سالم به دست خریداران رساند. این دو روش بسیار مهم عبارت‌اند از: روش عادی و روش مصنوعی برداشت شاه ‌انگبین. در ادامه به صورت مختصر در مورد روش‌های مذکور اطلاعاتی را ارائه می‌کنیم.

روش تهیه ژل رویال
رداشت ژل رویال به دو روش عادی و مصنوعی انجام میشود

روش طبیعی برداشت ژل رویال

  • نخستین روش مربوط به برداشت شاه ‌انگبین که از سال‌ها پیش تا کنون به شکل مداوم مورد استفاده قرار گرفته، روش طبیعی است. این روش به طور ویژه در فصل بهار کاربرد دارد و دلیل اصلی آن شروع فرایند تکثیر زنبورهای عسل است؛ چراکه در فصل بهار زنبورهای عسل تمایل بالایی برای افزایش تعداد زنبورهای موجود در کندو دارند.
  • در این روش زنبورها تعدادی از تخم­های خاص را در بخش‌هایی از کندو که به آن شاخون گفته می‌شود، قرار می‌دهند. شاخون‌ها بهترین مکان جهت پرورش لارو زنبورهای عسل کارگر به شمار می‌آيند. پس از تبدیل شدن تخم­ها به لارو، از بین تمامی آن‌ها سه الی سی پنج عدد به عنوان لارو برتر به وسیله خود زنبورها انتخاب می‌شوند.
  • این لاروها در آینده به احتمال زیاد تبدیل به ملکه می‌شوند. در روش طبیعی کل فرایند مذکور توسط زنبورها صورت می‌گیرد. به منظور رساندن مواد غذایی به لاروهای برتر، زنبورها به سراغ تولید ژل رویال می‌روند. در واقع خود زنبورها این ژل را در اختیار تخم‌های برتر قرار می‌دهند تا آن‌ها تنها به کمک این ماده بسیار خاص رشد کنند.
  • در روش طبیعی برداشت شاه‌انگبین، زنبورداران به سراغ همین شاخون‌های خاص می‌روند و شاه‌انگبین موجود در آن‌ها را برداشت می‌کنند. این روش یک روش کاملاً طبیعی به شمار می‌آید؛ زیرا انسان به جز برداشت شاه‌انگبین، هیچ‌گونه دخالتی در تولید آن ندارد و زنبورها کل فرایند را به اتمام می‌رسانند. از جمله معایب روش طبیعی می‌توان به میزان کم برداشت اشاره کرد که در بسیاری از موارد پاسخگوی نیاز نیست.
ژل رویال طبیعی
ژل رویال طبیعی

روش مصنوعی برداشت ژل رویال

  • روش دوم برای تولید ژل رویال یا شاه‌انگبین، روش مصنوعی است. در این روش همان‌طور که از نام آن می‌توان فهمید، باید راهکارهایی به غیر از راهکارهای طبیعی را به کار ببریم تا بتوانیم به آن میزان از شاه‌انگبین مدنظر خود دست پیدا کنیم. در روش مصنوعی، هدف اصلی فریب دادن تمام زنبورهای کارگر است.
  • در واقع در روش مصنوعی، زنبورهای کارگر باید به نحوی فریب بخورند تا شاه‌انگبین مدنظر ما را در شاخون‌هایی که از قبل تعبیه شده‌اند، قرار دهند. همان‌طور که گفته شد، زنبورها از شاه‌انگبین به منظور تغذیه برخی از لاروهای خود بهره می‌برند. با توجه به این نکته، زنبورداران به صورت دوره‌ای تعدادی لارو که یک الی سه روزه هستند را در درون شاخون‌های خاص قرار می‌دهند.
  • زنبورهای کارگر که تصور می‌کنند این لاروها به شکل طبیعی و توسط خودشان در شاخون­ها قرار گرفته­اند، شاه انگبین به آن‌ها می‌رسانند. سپس این شاه‌انگبین توسط زنبورداران برداشت می­شود. در واقع این فرایند آن‌قدر تکرار می‌شود تا بتوانیم به حجم مناسبی از ژل رویال دست پیدا کنیم.
  • از آنجا که شاه‌انگبین به صورت مستقیم از غدد مغذی زنبورهای کارگر پرستار به وجود می‌آید، مهم است که زنبورداران میزان تولید شاه‌انگبین را به صورت متعادل نگه دارند. وارد کردن فشار بیشتر به زنبورها طبیعتاً نتیجه مناسبی نخواد داشت؛ امروزه علاوه بر روش طبیعی از روش مصنوعی نیز به منظور تولید شاه انگبین در حجم‌های بیشتر کمک گرفته می‌شود که مراحل آن بیان شد.
خواص ژل رویال
ژل رویال خواص بیشماری دارد

خواص ژل مخصوص رویال

در مورد خواص ژل رویال تا کنون تحقیقات مختلفی صورت گرفته است که خوشبختانه همه آن‌ها نتایج مثبتی را نشان داده‌اند. بر این اساس می‌توان گفت که بهره­گیری از این ژل در حوزه‌های مختلفی همچون پوست، سرطان و ناباروری گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. دلیل اصلی این موضوع را می‌توان وجود مواد مغذی بسیار زیاد در ژل رویال دانست. در واقع وجود موادی همچون پروتئین MRJP که دارای نه مدل متفاوت است، یکی از مهم‌ترین دلایل در زمینه بهبود کلی خواص شاه‌انگبین به شمار می‌آید که نمی‌توان از آن چشم پوشید.

امروزه به دلیل خواص بی‌نظیر ژل رویال برای انسان، شرکت‌های مختلفی درصدد ارائه این ژل به شکل کپسول نیز برآمده‌اند. چنین حالتی مصرف شاه‌انگبین و بهره‌گیری از کلیه خواص موجود در آن را بسیار راحت کرده که خود یک گزینه ویژه است. به طور کلی می‌توان بیان کرد که خاصیت‌های شاه انگبین مهم‌ترین دلیل جهت افزایش محبوبیت این ماده فوق‌العاده است. در حال حاضر روز به روز بر تعداد خریداران این ژل خاص افزوده می‌شود و امید به آن می‌رود که در آینده شاهد آشنایی کلیه افراد جامعه نسبت به خواص شاه انگبین باشیم.

ژل رویال و درمان سرطان

ژل مخصوص رویال برای مردان

خواص ژل رویال برای مردان را می‌توان در افزایش میزان اسپرم و تستوسترون دانست. مجموع این خواص موجب شده است تا از شاه انگبین به عنوان یکی از بهترین محصولات طبیعی موجود برای تامین سلامت مردان یاد شود. این ژل حتی در زمینه بهبود پلاسمای خون در مردان نیز عالی عمل می‌کند.

ژل مخصوص رویال برای زنان

با توجه به خواص ژل رویال برای زنان می‌توان بیان کرد که این ژل یک انتخاب عالی جهت بهبود کلیه نشانه‌های مربوط به یائسگی است. شایان ذکر بوده که بر اساس تحقیقات مختلف، این ژل حتی در برطرف کردن مشکلات جنسی موجود در بانوان نیز اثر مثبت می‌گذارد و به همین دلیل می‌توان گفت که ژل رویال یک محصول طبیعی جهت حفظ سلامت بانوان است.

ژل مخصوص رویال برای کودکان

وجود فسفر و کلسیم فراوان در شاه انگبین موجب شده است تا خواص ژل رویال برای کودکان به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به وجود مواد مذکور در شاه انگبین می‌توان بیان داشت که این ماده تأثیرات بسیار مناسبی بر روی مواردی همچون سرعت رشد و همچنین تقویت کلی استخوان‌ها دارد. علاوه بر این اگر با کودکی سر و کار دارید که بی‌اشتها است، می‌توانید به سراغ استفاده از ژل رویال جهت بهبود میزان اشتهای وی بروید.

ژل مخصوص رویال و پوست

یکی از مهم‌ترین مواردی که امروزه موجب افزایش محبوبیت محصول مدنظر ما شده، خواص ژل رویال برای پوست است. این ژل مانند یک معجزه به بهبود کلی پوست شما کمک می‌کند. شاید بپرسید که دلیل اصلی این موضوع چیست؟ برای پاسخ به این سؤال باید به وجود ویتامین‌های مختلفی همچون ویتامین c و ویتامین e در این ماده شگفت انگیز اشاره کنیم. این ژل حتی منجر به افزایش کلاژن پوست نیز می‌شود.

ژل مخصوص رویال و ناباروری

یکی از مهم‌ترین مواردی که لازم است در مورد آن صحبت کنیم، رابطه بین ژل رویال و ناباروری است. برطبق تحقیقات مختلف می‌توان بیان کرد که ژل رویال در این زمینه نقش مناسبی را ایفا می‌کند. این ژل موجب افزایش سریع میزان هورمون‌های تخمدان می‌شود که خود یک گزینه اساسی جهت بیشتر شدن شانس بارداری است.

ژل مخصوص رویال و سرطان

ژل رویال و سرطان نیز دارای رابطه خاصی با هم هستند. این ژل یک ماده ویژه به نام HAD-10 را در خود جای داده است. HAD-10  از جمله موادی به شمار می‌آید که مصرف آن به شکل مناسبی میزان رشد تومورها را کند می‌کند. چنین موضوعی به خصوص در سرطان‌هایی همچون سرطان پستان اهمیت بالایی دارد؛ زیرا میزان رشد این نوع سرطان نسبت به سایر سرطان‌ها بسیار سریع‌تر است.

فایده مصرف ژل رویال

ژل مخصوص رویال و سرطان پروستات

ژل رویال و سرطان پروستات رابطه مناسبی با هم ندارند و این یک خبر خوب برای افراد مبتلا به چنین سرطان خاصی است؛ چراکه این ژل به افزایش کلی میزان گلبول‌های سفید موجود در خون کمک می‌کند و در نتیجه این امر، سرعت کلی تکثیر سلول‌های سرطانی کاهش می­یابد. همچنین بهره‌گیری از چنین ژل بی‌نظیری به روند درمان نیز کمک می­کند و موجب تقویت بیمار می­شود.

ژل مخصوص رویال و سرطان ریه

متأسفانه امروزه تعداد مبتلایان به سرطان ریه روز به روز در حال افزایش است. این سرطان که عمدتاً به دلیل مواردی همچون مصرف دخانیات رخ می‌دهد، می‌تواند مشکلات زیادی را برای بیماران به وجود بیاورد. همین امر موجب شده است تا رابطه بین ژل رویال و سرطان ریه به وفور مورد بررسی قرار بگیرد.

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته می‌توان بیان کرد که این ماده ویژه حتی برای بهبود روند درمان سرطان ریه نیز به شکل مناسبی عمل می‌کند. یکی از مشکلات مبتلایان به سرطان ریه آن است که بخش سرطانی به شکل مداوم در ریه به رشد خود ادامه می‌دهد تا در نهایت فرد را زمین‌گیر کند.

همان‌طور که در بخش سرطان پروستات گفته شد، ژل رویال به دلیل ترکیبات بی‌نظیر خود و کمک به تولید گلبول‌های سفید مبارز، سرعت این رشد را به شدت کاهش می‌دهد. به دلیل همین ویژگی خارق‌العاده است که امروزه در بسیاری از موارد استفاده از ژل رویال برای کمک به درمان سرطان ریه توصیه می‌شود.

ژل رویال و ناباروری

ژل مخصوص رویال و سرطان رحم

شاید برایتان این پرسش به وجود آمده باشد که با توجه به موارد فوق، رابطه بین ژل رویال و سرطان رحم به چه شکل است؟ خوشبختانه باید بیان کنیم که این ژل در زمینه کمک به بهبود و پیشگیری از سرطان رحم نیز کاربردهای مشخصی دارد.

این ژل آنتی اکسیدان‌های ویژه‌ای را در خود جای داده است که بهره‌گیری از آن‌ها به بدن ما کمک می‌کند تا در مقابل مواردی همچون سرطان رحم به خوبی از خود مقاومت نشان دهد. علاوه بر این، تحقیقات مختلف صورت گرفته به ما این خبر را می‌دهد که شاه انگبین مانع رسیدن خون به سلول‌های سرطانی می‌شود.

این امر شاید در نگاه اول امر با اهمیتی به نظر نرسد؛ اما با بررسی بیشتر متوجه می­شویم وقتی که خون رسانی به سلول‌های سرطانی کاهش پیدا کند، آن‌ها توان خود جهت ادامه رشد را از دست می‌دهند و به همین دلیل سرطان در همان مراحل اولیه متوقف می­شود. با توجه به این مورد می‌توان بیان کرد که ژل رویال یک هدیه بی‌نظیر از طبیعت شناخته می‌شود.

ژل مخصوص رویال و سرطان روده

با توجه به بررسی ارتباط ژل رویال و سرطان روده می‌توان بیان کرد که این ماده یک گزینه عالی برای کاهش عوارض شیمی‌درمانی در چنین سرطان‌هایی به شمار می‌آید. شیمی درمانی برای درمان سرطان روده می‌تواند بسیار دردناک و زمان‌بر باشد. با بهره‌گیری از شاه انگبین می‌توان به شکل مناسبی التهابات ناشی از شیمی‌درمانی را کاهش داد تا فرد در زمان انجام فرایند مذکور با درد کمتری روبه‌رو شود.

ژل مخصوص رویال برای حاملگی

با توجه به خواص شاه انگبین برای حل مشکل ناباروری می‌توان گفت که ژل رویال برای حاملگی یک انتخاب شگفت انگیز به نظر می‌رسد. استفاده از این ژل بسیار راحت است و به کمک آن می‌توان میزان تولید هورمون در بخش‌هایی همچون تخمدان‌ها را افزایش داد، البته باید به این نکته اشاره کنیم که مصرف ژل رویال در دوران حاملگی باید حتماً تحت نظر پزشکان متخصص صورت بگیرد تا با مشکل خاصی روبه‌رو نشوید.

بنابراین، با دقت به خواصی که آن‌ها را برشمردیم، می‌توان بیان کرد شاه انگبین یا ژل مخصوص رویال، یک انتخاب بی‌نظیر برای مردان، زنان و حتی کودکان (بالاتر از سه سال) است. این ژل به مواردی همچون درمان سرطان‌های مختلف، درمان بیماری‌هایی همچون ناباروری و… کمک می‌کند. تحقیقات در مورد خواص این ژل هنوز ادامه دارد.

نگهداری ژل مخصوص رویال

نگهداری ژل رویال به شکل صحیح از جمله مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آید که کلیه مصرف‌کنندگان باید به آن توجه داشته باشند. اشتباه کردن در این زمینه به معنای خراب شدن ژل رویال و از دست رفتن کلیه خواص این ماده بی‌نظیر است؛ بنابراین نگهداری از آن به شکل صحیح را می‌توان یک لازمه اساسی دانست که همه افراد باید با آن آشنا باشند.

ژل‌های رویال خاصی که به شکل کپسول ارائه می‌شوند را باید در فضای یخچال نگهداری کرد تا مشکلی برای آن‌ها به وجود نیاید. برای نگهداری از ژل رویال (غیر کپسولی) می‌توانید علاوه بر یخچال از فریزر نیز کمک بگیرید. چنانچه شاه انگبین مدنظر شما به تازگی تولید شده است، توصیه می‌کنیم که آن را در یخچال قرار دهید. در غیر این صورت، بهتر است شاه انگبین مدنظر در فریزر قرار بگیرد.

اگر حس می‌کنید شاه انگبین پس از قرارگیری در فریزر حالت اصلی خود را از دست داده است، می‌توانید چند دقیقه پیش از مصرف آن را از درون فریزر در بیاورید و در دمای محیط قرار دهید. این کار موجب می‌شود تا خواص شاه انگبین دچار تغییر نشود و از سوی دیگر شما بتوانید بدون مشکل از این اکسیر جوانی بهره‌مند شوید.

توجه داشته باشید که هر یک از روش‌های مذکور در حفظ سلامت کلی شاه انگبین خریداری شده اهمیت بالایی دارند و حتی شاه انگبین‌های تهیه شده به روش مصنوعی نیز باید به همین شکل نگهداری شوند تا خواص بی‌نظیر آن‌ها از دست نرود.

طرز مصرف ژل رویال

طریقه مصرف ژل مخصوص رویال

یکی از موارد مرتبط با شاه انگبین، آشنایی با روش مصرف آن است. طریقه مصرف ژل رویال دارای استاندارد خاصی نبوده و هنوز تحقیقات جامعی در مورد بهترین زمان به‌کارگیری این ژل صورت نگرفته است. به هر روی می‌توان یک سری دستورالعمل مفید و کلی را در این زمینه بیان کرد.

اولین نکته مهم در مورد مصرف ژل رویال آن است که کودکان زیر سه سال نباید به سراغ مصرف آن بروند. نکته بعدی، استفاده از این ژل به شکل زیرزبانی است. شاه انگبین ساختار خاصی دارد که موجب می‌شود تا اسید معده به طور کلی تمام خواص آن را از بین ببرد؛ به همین جهت توصیه می‌شود که از شاه انگبین فقط به شکل زیرزبانی استفاده کنید.

برای انجام این کار نیز می‌توانید یک گرم شاه انگبین را به خوبی زیر زبان خود قرار دهید و صبر کنید تا جذب بدن شود. توجه داشته باشید که مصرف شاه انگبین و عسل به صورت هم‌زمان ممکن است؛ اما به جای این کار بهتر بوده همان روش زیر زبانی را امتحان کنید تا شاه انگبین به شکل مستقیم وارد معده نشود.

توجه داشته باشید که ده گرم شاه انگبین حدودا دارای سی کالری است؛ بنابراین اگر از رژیم غذایی خاصی بهره می‌برید که میزان کالری در آن اهمیت بالایی دارد، چنین موردی را در نظر داشته باشید. امروزه ژل رویال حتی به شکل کپسول نیز در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد تا روند استفاده و بهره‌برداری از خواص آن راحت­تر شود.

سخن پایانی

ژل خاص رویال که از آن به عنوان اکسیر جوانی نیز یاد می‌کنند، یک ماده ویژه تولید شده توسط زنبورهای کارگر بوده که به دلیل خواص بی‌نظیر خود شناخته شده است. این ماده با داشتن انبوهی از مواد مهم و ضروری، بهترین انتخاب جهت حفظ سلامت بدن به شمار می‌آید.

ژل رویال اگر به شکل مناسبی مصرف شود، می‌تواند مزایای متعددی در زمینه درمان انواع سرطان، درمان ناباروری، بهبود پوست و… داشته باشد. این ژل با خواص بی‌نظیر خود موجب جلب توجه بسیاری از کاربران شده است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد ژل شگفت‌انگیز رویال می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما عزیزان را به طور کامل در این رابطه یاری کنند.