خواص عسل آویشن چیست؟

امروزه وجود عسل در خانه ها به یکی از ملزومات و احتیاجات تبدیل شده است. عسل در بعضی از خانواده ها مصرف بسیار بالایی دارد و در بعضی دیگر خیلی کم یا حتی اصلا مصرف نمی شود. در این مقاله از وب سایت هاجر عسلی، قصد داریم به عسل آویشن و خواص اصلی آن و دیگر جنبه هایش بپردازیم، تا بتوانیم اطلاعات درست و دقیقی را به شما منتقل کنیم. همچنین می توانید مرغوب ترین عسل طبیعی را در انواع مختلف از وبسایت هاجر عسلی تهیه کنید.

گیاه اویشن

گیاه آویشن و خواص اصلی آن: 

گیاه آویشن، از جمله گیاهان دارویی می باشد که قدمت آن به چندین هزار سال قبل از دوران مسیح برمیگردد. یونانیان قدیم اولین کسانی بودند که درباره ی این گیاه تحقیقات فراوانی کردند.

برای خرید عسل طبیعی کلیک کنید

باید اضافه کرد که گیاه آویشن گیاهی از خانواده نعناع می باشد و بیشتر برای طعم دهی به غذا استفاده می شود که دارای خواص بسیاری می باشد. گیاه آویشن در صنایع غذا و دارو و همچنین بهداشتی و آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه درختچه ای کوتاه است که شاخه های زیاد و برگ های نازک دارد. گیاه آویشن دارای گل هایی به رنگ سفید مایل به بنفش و سرخ چتری است.

اسانس های موجود در گیاه آویشن، تیمول و کارواکرول می باشد که همین اسانس ها باعث می شود تا زمانی که زنبور عسل از این گیاه تغذیه می کند، عسل آن بسیار خوش طعم و خوش بو شود.

در ادامه به معرفی برخی از خواص خود گیاه آویشن می پردازیم.

خواص گیاه آویشن

 • خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی
 • تسکین دهنده ی درد های روماتیسمی، مفصلی و عضلانی
 • ضد تشنج و صرع
 • کاهش حساسیت و خارش 
 • درمان عفونت های بدن 
 • جلوگیری از التهاب و بیماری های مزمن

 

از دیگر خواص درمانی گیاه آویشن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سلامت چشم: گیاه آویشن دارای ویتامین های بسیار زیادی می باشد که همین امر باعث سلامت و بهبودی بینایی شما می شود.
 • ضد قارچ: تیمول موجود در گیاه آویشن باعث جلوگیری از رشد انواع قارچ ها در بدن می شود و به نوعی ضد قارچ است.
 • تنفس راحت تر: شاید شما هم شنیده باشید یا حتی امتحان کرده باشید که می گویند برای بیماری های تنفسی یا اختلالات ناشی از آلایندگی ها، جوشانده گیاه آویشن را بنوشید.
 • سلامت قلب: قلب نیاز به پتاسیم و آهن قابل توجهی دارد که گیاه آویشن به صورت کامل آن را تامین می کند و باعث بهبودی و سلامت قلب می شود.
 • آرامش بخش: اگر استرس دارید یا احساس می کنید که ناآرام هستید، استفاده منظم از برگ های آویشن در رژیم غذایی یا دم کرده ی آن، می تواند بسیار موثر باشد.عسل آویشن چیست؟

عسل آویشن چیست؟

زنبور های عسل از گرده های این گیاه خوش بو، عسل آویشن را تولید می کنند که دارای فواید بسیار و مصارف دارویی می باشد. ویژگی جالب این عسل این است که رایحه گیاهی آن باعث تحریک شدن حس بویایی شما می شود. نکته ای که باید در مورد این عسل بدانید، این است که نسبت به عسل های دیگر رنگ تیره تری دارد و مایل به قرمز عقیقی یا نارنجی پررنگ می باشد. این عسل به لطف خواص طبیعی که از کل گیاه می گیرد، به عنوان مکمل سلامت روزمره محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

همانطور که گفتیم، گیاه آویشن دارای خواص درمانی می باشد. در نتیجه دانشمندان و محققان پیشنهاد می کنند که داشتن یک رژیم غذایی غنی از عسل آویشن کمک می کند تا از سرطان و سلول های سرطانی پروستات و آندومتر جلوگیری شود. عسل طبیعی آویشن دارای ویتامین های A ،B و E به همراه آنتی اکسیدان های قدرتمندی است و برای سلامت بدن بسیار ضروری می باشد. 

برای خرید عسل آویشن روی لینک کلیک کنید.

 

مشخصات عسل آویشن طبیعی 

عسل آویشن به عسل هایی گفته می شود که درصد شهد تشکیل دهنده آن حدودا 50% تا 85% می باشد. اما یافتن عسلی با درصد های بالاتر کمی غیر معقول می باشد و بسیار کم پیش می آید که یک زنبور، وفاداری کاملی را نسبت به یک گل نشان دهد. 

در بازار های زیادی، فقط از نام عسل طبیعی بر روی محصولات خود استفاده می کنند، اما محتویات آن، طبیعی نیست! لازم به ذکر است که عسل های کارخانه ای بدلیل روند تولید عسل و استفاده از روش های شیمیایی و نادرست باعث از بین رفتن آنتی اکسیدان و باکتری های مفید موجود در عسل می شوند. پس توصیه می شود که از زنبوردارانی که با شرکت های بزرگ کار نمی کنند، این نوع عسل را تهیه کنید. اما اکثر افراد چنین فرد قابل اعتمادی را نمی شناسند. بنابراین، ما در هاجر عسلی تمام تلاشمان را کرده ایم تا بتوانیم عسلی طبیعی را به دست شما عزیزان برسانیم. هدف ما از این کار، هم قرار دادن عسل های طبیعی در دسترس مشتریان عزیز و جلب اعتماد شما و هم فروش و درآمد بیشتر است.

در ادامه به مشخصات کلیدی عسل آویشن می پردازیم…

 • رنگ: در رابطه با رنگ عسل آویشن باید گفت که بسته به منطقه و مدت زمان نگهداری متفاوت خواهد بود. اما بصورت کلی رنگ آن همانطور که گفته شد، کهربایی تیره متمایل به قرمز (تیره تر از عسل های معمولی) است.
 • زمان کشت یا برداشت: به این نکته باید توجه داشته باشیم که زمان برداشت عسل آویشن بسته به منطقه متغیر است.  
 • طعم و بو: یکی از عسل هایی که رایحه ی فوق العاده و طعم ماندگاری و شیرینی متوسطی دارد عسل آویشن می باشد. به همین دلیل، مصرف زیاد از حد این عسل، باعث زده شدن گلو و دلزدگی نمی شود.
 • سرعت رس بستن عسل: بدلیل مقدار گلوکز یا شیرینی کمتر نسبت به عسل های دیگر، سرعت رس بستن یا همان شکرک زدن عسل آویشن کمتر می باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر عسل به صورت خام بدست شما رسیده باشد و حرارت ندیده باشد، پس از چند ماه رس می بندد و این فرآیند کاملا نرمال است.

برای رفع شکرک عسل، می توانید ظرف آن را در قابلمه ی آب گرم بگذارید!

ویژگی های عسل اویشن

ویژگی های عسل آویشن

بیایید کمی راجب ویژگی های عسل آویشن صحبت کنیم و دریابیم که این عسل فوق العاده چه ویژگی های خاصی را داراست …

عسل آویشن از گل های نعنایی و همچنین از گرده های گونه های آویشن که مهمترین آن، گونه ی آویشن معمولی، آویشن زیره سیاه و آویشن وحشی می باشد بدست می آید. یکی از بهترین عسل های طبیعی و درمانی، عسل آویشن یونانی است که در ارتفاعات کوه ها و در هوای پاک، از آویشن وحشی بدست می آید.

عسل آویشن در کشور های دیگر

در کشور های اروپایی این عسل دارای مرغوبیت بسیاری زیادی می باشد. در ایتالیا نیز، این عسل از گیاه آویشن وحشی و آویشن زیره سیاه بدست می آید.

همچنین در کشور نیوزلند عسل آویشن از گونه ی معمولی گیاه آویشن بدست می آید که دارای خواص ضد میکروبی و از کیفیت بسیار زیادی برخوردار است.

عسل آویشن تک یا چند گل؟

در رابطه با چند گل یا تک گل بودن عسل آویشن باید بگوییم که این عسل ممکن است از یک یا چندین گل ساخته شود، اما به این معنی نیست که از یک منبع گل تنها استفاده می شود. در واقعیت همه ی عسل ها از چندین گل گوناگون تهیه می شوند و طبیعتا یک نوع گل، غالب است و فراوانی بیشتری دارد. برای مثال در عسل آویشن، زنبور از گل آویشن بیشترین استفاده را کرده است.

عسل آویشن می تواند عمدتا از یک نوع گل گرفته شود، در حالی که گونه های دیگر گل ها نیز سهمی در آن داشته باشند.

خواص عسل اویشن

خواص عسل آویشن

بعد از بررسی گیاه آویشن و ویژگی های آن و صحبت در مورد عسل آویشن و مشخصات آن، حال وقت آن رسیده است تا در مورد موضوع اصلی خود یعنی خواص عسل آویشن صحبت کنیم.

عسل آویشن خواص بسیار زیاد و متعددی دارد که ما در ادامه برای شما همراهان عزیز بصورت دقیق همه ی خواص آن را تحت پوشش قرار داده ایم. 

 

 • تقویت سیستم ایمنی بدن 
 • برطرف کردن اسپاسم و رفلاکس معده 
 • بهبود انواع درد و ناراحتی روده 
 • درمان سرفه، تنگی نفس و آسم
 • بسیار موثر در بهبود گلو درد 
 • برطرف کردن انواع آلرژی
 • بهبود درد های مفصلی و عضلانی
 • تقویت کننده مغز و اعصاب 
 • کاهش سردرد و میگرن ها 
 • درمان صرع و تشنج 
 • ضد عفونی کردن بدن 
 • آنتی اکسیدان قوی 
 • تسکین درد های دوران قاعدگی 
 • بهبودی بیماری های دستگاه گوارش
 • درمان افسردگی های مزمن 
 • بهبود عفونت لثه 
 • تقویت کننده پوست و مو 

همانطور که خواص عسل آویشن را در بالا مشاهده کردید، می توان فهمید که چقدر این عسل برای بدن و سلامتی ضروری است و به نوعی بدن به وجود و مصرف این نوع عسل احتیاج دارد.

عکس عسل اویشن

عسل آویشن برای چه کسانی مناسب است؟

عسل جزو ماده های غذایی می باشد که در هر سنی می تواند مصرف شود و به نوعی یکی از ملزومات و احتیاجات بدن است. بدلیل داشتن خواص دارویی زیاد هم در گل آویشن و هم در عسل آن، به همه توصیه می شود که حتما این نوع عسل را مصرف کنند تا از خواص دارویی عجیب آن آگاه شوند. 

توصیه می شود که این عسل را در صبحگاه مصرف کنید. همچنین می توانید در کنار صبحانه میل کنید و از طعم شیرینی متوسط و رایحه ی عالی آن لذت ببرید. 

 

آنتی اکسیدان بالای عسل آویشن

در قسمت خواص عسل آویشن، داشتن آنتی اکسیدان بالا نیز ذکر شد. اما بیاید راجب این موضوع کمی بیشتر صحبت کنیم.

بدن ما در طول روز در معرض آلودگی هوا، سموم محیطی و اشعه های خورشید قرار می گیرد، که باعث بوجود آوردن برخی رادیکال ها در بدن ما می شود که برای بدن بسیار مضر و عامل بیماری های خطرناکی می باشد. یکی از مواردی که جلوی این رادیکال ها را در بدن ما می گیرد آنتی اکسیدان است. عسل آویشن، از جمله عسل هایی است که دارای آنتی اکسیدان بسیار بالایی می باشد که مصرف آن در طول روز می تواند به جلوگیری از این رادیکال ها در بدن کمک کند.

 

عسل آویشن طبیعی را از کجا تهیه کنیم؟ 

حال که در مورد تمامی این موارد توضیح داده شد، شاید سوالی که در ذهن شما شکل گرفته است این باشد که عسل طبیعی آویشن را از کجا تهیه کنیم؟

نگران نباشید….

ما در هاجر عسلی کنار شما هستیم و طی این سال ها تمام تلاش ما این بوده است که عسل مرغوب و طبیعی را در اختیار شما عزیز قرار دهیم. 

شما می توانید به راحتی با مراجعه به لینک زیر، عسل طبیعی آویشن را از مجموعه ی ما تهیه کنید.

خرید عسل طبیعی آویشن

کشف کنید: عسل گون آویشن

 

سخن پایانی: 

تمام تلاش ما در هاجر عسلی بر این باور بوده است که بتوانیم اطلاعات درست و دقیقی را راجع به محصولات خود (به ویژه عسل و ژل رویال) به شما عزیزان ارائه دهیم. در این مقاله سعی شد که راجب همه ی جنبه های عسل آویشن، از خود گیاه آویشن گرفته تا بررسی خواص و ویژگی ها آن صحبت شود و این مطالب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 

پرسش های متداول:

 • راه های تشخیص عسل آویشن طبیعی از تقلبی؟

تنها راه تشخیص عسل فقط و فقط آزمایشگاه میباشد 

 • عسل آویشن تک گل است یا چند گل؟

همه ی عسل ها، می توانند تک گل یا چند گل باشند، اما چیزی از ماهیت و ماده ی اصلی عسل آویشن کم نمی کند. این عسل تک گل و چند گل تولید می شود و معیار سنجیدن عسل آویشن اصل، موارد دیگری می باشد.

 • فایده ی اصلی آنتی اکسیدان موجود در عسل آویشن چیست؟

همانطور که در این مقاله اشاره شد، به دلیل این که ما رادیکال های مختلفی را در طی روز از طریق آلودگی هوا و… دریافت می کنیم و این رادیکال ها در بدن ما می مانند، آنتی اکسیدان ها باعث از بین رفتن این رادیکال ها می شوند.

 • فایده ی مصرف عسل هنگام صبح چیست؟

بسیاری از پزشکان و همچنین طب سنتی پیشنهاد می کنند تا عسل هنگام صبحگاه مصرف شود. بدلیل اینکه باعث حال خوب، شادابی، ضدعفونی کردن معده و بدن و التیام احساس گلودرد در صبح می شود.

 • علت شکرک زدن عسل به سرعت چیست؟

هر چقدر گلوکز موجود در عسل بیشتر باشد، سرعت رس بستن یا شکرک زدن عسل بسیار بیشتر می شود.